Temos

Atnaujinta 2020-01-11

Upės

Žemaičių aukštumos vakariniuose šlaituose iškrenta daugiausia Lietuvoje kritulių, iš kurių apie 40 % jų nuteka upėmis. Kretingos rajono hidrografinio tinklo tankis yra per 1,5 km/km², skaičiuojant visus upelius.

Didžiausios rajono upės – Minija, Akmena-Danė (Dangė), Šventoji.

Tiek Minijos, tiek Akmenos ir Šventosios baseinuose paplitę lengvos mechaninės sudėties dirvožemiai.

Vandens kokybė baseino upėse gera, pagal bendro užterštumo rodiklius vanduo priskiriamas I–III klasėms (nuo labai švaraus iki mažai užteršto).

Salanto, Blendžiavos, Alanto upių slėniai išraižyti raguvų, juose gausu šaltinių. Gausu šaltinių ir Šventojoje. Charakteringa, kad beveik visi šaltiniai yra dešiniajame Šventosios krante.

Vandens telkinių būklę veikia ūkinėms reikmėms pertvarkomos nuotėkio sąlygos arba dėl šios veiklos kintanti vandens kokybė. Nuotėkio sąlygas keičia upių patvenkimas arba hidrografinio tinklo pertvarkymai – vagų tiesinimas ir naujų kanalų kasimas. Vykdant melioracijos darbus, dalis upių slėnių numelioruoti, kai kur – ištisai. Vietoje buvusių upelių pavadinimų liko tik sunumeruoti sausinimo grioviai. Vandens turizmui geriausiai tinka Minija, iš dalies Akmena.

Kretingos rajono upės.

Rimantas Antanas Kviklys, 2008

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
  • Kodas 190287259.
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai