Temos

Atnaujinta 2019-09-16

UAB „Medis“

UAB „Medis“ pradėjo gaminti baldus nuo 1986 metų. Firmos įkūrėjas – Petras Kurmis. Jis yra  bendrovės „Medis“ generalinis direktorius.

Įmonėje projektuojami ir gaminami standartiniai ir individualūs (vienetiniai) korpusiniai bei minkšti baldai restoranams, barams, viešbučiams ir kitoms viešoms erdvėms bei privatiems interjerams.

Pirmaisiais gyvavimo metais, kaip ir daugelis šį verslą pradėjusių smulkiųjų gamintojų, „Medis“ tenkinosi pavieniais užsakymais. Praėjus daugiau kaip 3 dešimtmečiams, „Medžio“ baldus perka ne tik lietuviai, bet ir preciziški vokiečiai, išskirtiniu skoniu pasižymintys prancūzai, skandinavai. Apie 80 proc. „Medžio“ pagaminamų baldų iškeliauja į Norvegiją, Švediją, Rusiją, Latviją, Angliją, Vokietiją, Prancūziją. Rinka plečiama Baltarusijoje, Suomijoje. Baldus gaminant užsienio rinkoms, svarbu žinoti užsakovų poreikių specifiką. Pvz., skandinavai mėgsta minimalizmą, kuris pradeda dominuoti ir kituose kraštuose.

Nuo 2014 m. „Medžio“ meistrai pradėjo gaminti minkštus baldus pagal individualius užsakymus. Didžiąją dalį pagamintų baldų klientui nuveža ir sumontuoja patys, užsienyje – taip pat. Tenka susipažinti su kiekvienos šalies darbo saugos reikalavimais, gauti leidimus dirbti, tačiau kai gabena, montuoja patys, iki minimumo sumažėja įvairiausių galimų nesusipratimų.

Kadangi produkcijai keliami aukšti kokybės reikalavimai, įmonė „Medis“ neperka žaliavų iš atsitiktinių, nepatikrintų tiekėjų. Medžio rėmus klasikiniams baldams atsiveža iš Italijos, furnitūrą – iš Vokietijos, Italijos. Baldų gamybai naudoja žinomų gamintojų – „Blum“, „Grass“, „Hettich“ – mechanizmus. Kokybiškas grūdinto metalo spyruokles „Medžiui“ tiekia jų gamintojai iš Panevėžio. Jos nesusėda, dėl to baldas nepraranda formos, ilgiau tarnauja. Minkštiems baldams naudoja lietuviškus įmonės „Audėja“ audinius. Dalį audinių atsiveža iš Lenkijos, Švedijos, klasikiniams baldams – iš Italijos.

Bendrovė „Medis“ orientuojasi į nestandartinių baldų gamybą, kuri yra imlesnė rankų darbo. Iki ekonominės krizės bendrovė savo produkciją realizavo beveik vien Lietuvos rinkoje, eksportas sudarė 10–15 proc. Įmonėje dirbo per pusšimtį darbuotojų. Prasidėjus krizei ir apie 50–60 proc. sumažėjus gamybos apimčiai, 16 darbuotojų teko atleisti.

„Medžio“ baldai buvo gabenami į Norvegiją, Maskvą, Kaliningradą, 2011-aisiais rinka pakrypo į Kijevą.

Kad išlaikytų kokybę ir spaudžiama krizės, įmonė investavo į technologinę įrangą, darbuotojų kvalifikaciją.

2006 m. UAB „Medis“, laimėjusi Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos valstybės paramą įmonės projektui finansuoti, pradėjo diegti tarptautinį kokybės vadybos standartą ISO 9001, kad padidintų įmonės verslumo lygį Europos Sąjungos ir vietos baldų rinkose. Gaminių kokybės valdymo sistema ISO 9001 įmonėje įdiegta 2007 m.

2012 m. kovo mėn. įmonėje pradėjo veikti pagal poreikius pritaikyta verslo valdymo sistema. Galimybė įdiegti šiuolaikinę bendrovės veiklą valdančią elektroninę sistemą atsirado gavus Europos Sąjungos paramą. Unikali verslo valdymo sistema leidžia efektyviau kontroliuoti užduočių pas užsakovą vykdymą, kokybiškiau aptarnauti klientus. Sistema apima visą verslo valdymą – projektavimą, gamybą, pardavimus, rinkodarą, leidžia išanalizuoti visus procesus ir juos optimizuoti.

2004, 2015 ir 2016 m. leidinio „Verslo žinios“ projekte „Gazelė“ UAB „Medis“ pripažinta viena iš sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai besiplečiančių bendrovių.

2015 m. bendrovė pripažinta viena iš ekonomiškai stabiliausių Lietuvoje. Tai patvirtina įmonei įteiktas sertifikatas „CrefoCertStabilus“.

Gamybinė įmonės bazė aprūpinta moderniais medžio apdirbimo įrenginiais, sukurtos geros sąlygos darbuotojams, nuolat diegiamos šiuolaikinės technologijos, automatizuojami gamybos procesai. Įdiegta elektroninė verslo valdymo sistema padeda kontroliuoti užsakymų vykdymo eigą ir operatyviai priimti sprendimus.

2018 m. pagal viešai skelbiamą apyvartą „Medis“ – auganti Lietuvos įmonė, kurioje dirba 67 darbuotojai.

Parengė Rita Vaitkienė, 2018

LITERATŪRA IR ŠALTINIAI:

Apie mus. Iš UAB „Medis“ 2018 [interaktyvus]. [Kretinga], 2018 [žiūrėta 2018 m. rugsėjo 24 d.]. Prieiga per internetą: <https://www.firmamedis.lt/>.

BITINAITĖ, Eglė. Įmonėje „Medis“ įdiegta moderni valdymo sistema. Pajūrio naujienos, 2012, kovo 27, p. 3.

JASĖNAITĖ, Aušra. Įmonė „Medis“ diegia tarptautinį kokybės vadybos standartą ISO 9001. Iš Pajūrio naujienos, 2006, spalio 24, p. 3.

VITKAUSKIENĖ, Vitalija. „Medžio“ baldams kainą diktuoja klientai [interaktyvus]. Iš Vakarų Lietuva, 2018, birželio 19 [žiūrėta 2018 m. rugsėjo 24 d.]. Prieiga per internetą: <http://pajurionaujienos.com/index.php?act=exp&sid=17258>.

VITKAUSKIENĖ, Vitalija. „Medžio“ baldžius gelbsti eksportas [interaktyvus]. Iš Vakarų Lietuva, 2011, sausio 11 [žiūrėta 2018 m. rugsėjo 24 d.]. Prieiga per internetą: <http://pajurionaujienos.com/index.php?act=exp&sid=6126>.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
  • Kodas 190287259.
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai