Temos

Atnaujinta 2018-12-03

Lietuvos Jehovos liudytojų religinės bendrijos Kretingos bendruomenė

Jehovos liudytojai – krikščioniškos kilmės milenaristinis judėjimas. Jehovos liudytojai nuo ekumeninius ryšius palaikančių krikščionių bažnyčių skiriasi tuo, kad nors ir remiasi Biblijos autoritetu, neigia doktrina apie amžino pragaro galimybę, nepripažįsta Švč. Trejybės dogmos.

Misija: skleisti Biblijos mokymą ir guosti žmones gerąja naujiena apie Dievo Karalystę. Šlovinti Jehovą Dievą – visatos Aukščiausiąjį Valdovą, padėti žmonėms suprasti, kaip rutuliojantis pasaulio įvykiams pildosi Biblijos pranašystės, skatinti ugdytis tikėjimą Jėzumi Kristumi, kuris paaukojo savo gyvybę, kad žmonės galėtų gyventi amžinai, taip pat būti politiškai neutraliems ir tvirtai laikytis savo autoriteto, Biblijos, mokymų.

Judėjimo ištakos – 1870 m. Charleso T. Russello įkurta Biblijos studijų grupė. Pirmoji religinė bendruomenė, pasivadinusi „Sargybos bokšto Biblijos ir traktatų bendrija“, įkurta 1881 m. Brukline (JAV).

Lietuvoje Jehovos liudytojai pirmąkart teisiškai įregistruoti 1934 m. balandžio 20 d. kaip Tarptautinė Biblijos tyrinėtojų sąjunga. Atkūrus nepriklausomybę, 1993 m. gegužės 21 d., įregistruota Jehovos liudytojų religinė bendrija, perregistruota 1997 m. sausio 3 d.

Kretingos Jehovos liudytojų bendruomenė įkurta 2002 m. gegužės 1 d.

Bendruomenė skleidžia Biblijos mokymą ir skelbia gerąją naujieną apie Dievo Karalystę, stengdamasi pasiekti visus Kretingos, aplinkinių miestų, miestelių ir kaimų žmones. Šioje veikloje dalyvauja ir misionieriai iš užsienio. Apie 40 Jehovos liudytojų Kretingoje skatina žmones laikytis aukštų moralės normų ir įvairiai prisidėti prie miesto gerovės.

Patalpos, kur mokoma Biblijos tiesų, yra nuomojamos, tad tikslesnę informaciją gali suteikti pagrindinis Lietuvos Jehovos liudytojų religinės bendrijos biuras.

Jolanta Klietkutė, 2012

LITERATŪRA IR ŠALTINIAI:

  1. KUCHARZYSZYN, A. Duomenys apie Lietuvos Jehovos liudytojų religinės bendrijos Kretingos bendruomenę [rankraštis]. [Kretinga], [b. m.]. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliografijos-informacijos sektoriaus kraštotyros fondas, lap. 1.
  2. PRANSKEVIČIŪTĖ, Rasa. Jehovos liudytojai. Iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija: Religinių bendruomenių ir dvasinių grupių Lietuvoje žinynas [interaktyvus], 2007 [žiūrėta 2012 m. vasario 1 d.]. Prieiga per internetą: <http://www.tm.lt/rel_static/rel_zinynas/1_017.html>
  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
  • Kodas 190287259.
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai