Temos

Atnaujinta 2019-09-16

P. Varkojis ir Ko, UAB

1994 m. Jūratė ir Pranas Varkojai Jūratės tėvų sodyboje Kurmaičiuose įsteigė medžio apdirbimo įmonę. Iš pradžių, be sutuoktinių, įmonėje dirbo dar 4 žmonės. Ūkiniame pastate gamino duris ir baldus vietos rinkai. Po dešimtmečio įmonė užėmė jau 3 ha teritoriją. Gamybinius cechus, džiovyklas, sandėlius įkurdino tam pritaikytose buvusių tarybinio ūkio mechaninių dirbtuvių ir naujai pastatytose patalpose. Uždaroji akcinė bendrovė „P. Varkojis ir Ko“ yra šeimos verslo įmonė, kurioje dirba sutuoktiniai Jūratė ir Pranas Varkojai, jų sūnus Vaidas. Šiuo metu įmonė turi 110 darbuotojų.

Nuo įsikūrimo pradžios bendrovė iš natūralios medienos gamina kokybiškus, ekonomiškus įvairių dydžių ir formų langus, vidaus ir lauko duris, baldus, sodo namelius, pavėsines, taip pat – granules, net šuns būdas. Savo gaminius pristatė daugiau kaip 25 parodose.

2002 m. įmonę siaubė gaisras, bet už gaisro suniokotą turtą gauta draudimo išmoka.

2003 m. įsisavinus lėšas iš ES „Phare 2000“ programos ir panaudojus kreditą, pastatyta šiuolaikiška gamybos atliekomis (pjuvenomis) kūrenama katilinė, medienos džiovykla.

2004 m. darbuotojų skaičius išaugo iki 120. Įmonėje dirba žmonės, atvykstantys iš Darbėnų, Salantų seniūnijų, Įpilties, Grūšlaukės, Kretingos.

2006 m. bendrovė jau turėjo erdvias administracines patalpas su konferencijų, gatavos produkcijos eksponavimo salėmis. Užėmė apie 3,5 ha ploto, dirbo 160 darbuotojų.

Granules iš įmonės medienos atliekų pradėjo gaminti 2011 m. Parduodami medžio granules, Varkojai pirmenybę teiktų vietinei rinkai, tačiau jos tebėra paklausios Vakarų Europoje. Medinių namelių pirkėjai Olandijoje yra pasiruošę nupirkti visas granules.

Įmonėje yra įdiegti galiojantys lietuviški ir norvegiški produkcijos sertifikatai.

„P. Varkojis ir Ko“ medinius namelius Anglijai parduoda jau daugelį metų, o 2015 m. į šios šalies rinką pradėjo tiekti langais. Tais pačiais metais Danijoje surado naują bendrovės produkcijos platintoją.

Didžiąją dalį sodo namelių eksportuoja į Angliją, Olandiją, Vokietiją, Airiją. Jau penkiolika metų Kurmaičiuose pagamintų medinių lovų pagrindinis pirkėjas yra baldų salonas Miunchene. Keletą metų Varkojų lovas sėkmingai parduoda vienas baldų salonas Paryžiuje.

2016 m. įmonė pagamino per 2 tūkst. skandinaviško tipo langų ir jų didžiąją dalį pardavė Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje. Nuo 2017 m. Lietuvoje reikalaujama, kad statomi gyvenamieji namai būtų aukštesnės – A energetinio naudingumo – klasės. Šis naujas standartas turėtų padidinti Kurmaičiuose gaminamų tiek skandinaviškų, tiek europinio standarto langų paklausą Lietuvoje.

2017 m. pavasarį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje vykusioje statybų ir interjero dizaino parodoje „Resta 2017“ uždaroji akcinė bendrovė „P. Varkojis ir Ko“ iš Kurmaičių lankytojus traukė patobulintu ir gerokai šiltesniu skandinavišku langu ir šiuolaikišku įmonės stendu. Varkojų gaminiai Lietuvoje išsiskiria tuo, kad jų gamyba įmonėje prasideda nuo rąsto. Patys džiovina medieną, gamina tašus, todėl gali garantuoti kokybę.

Įmonė rengia ir labdaros akcijas. Pvz., medienos atliekomis aprūpina ne tik Kretingos, bet ir Klaipėdos dienos veiklos centrus, kuriuose besilankantys ugdytiniai mokosi medžio darbų.

Per pastaruosius dešimtmečius nunykus daugeliui sovietmečiu veikusių rajono pramonės įmonių, tarp keleto naujai įsisteigusių ir sėkmingai plečiančių gamybos apimtis yra ir medienos gaminių įmonė „P. Varkojis ir Ko“.

Rita Vaitkienė, 2018

LITERATŪRA IR ŠALTINIAI:

 1. Padovanok brangiam žmogui šiltą langą. Pajūrio naujienos, 2015, gruodžio 11, p. 13.
 2. PUIŠIENĖ, Audronė. Vietos verslininkai įvykdė duotus pažadus. Pajūrio naujienos, 2005, balandžio 12, p. 2.
 3. VITKAUSKIENĖ, Vitalija. Atliekas pavers medžio granulėmis [interaktyvus]. Iš Pajūrio naujienos, 2010, spalio 5 [žiūrėta 2018 m. gegužės 8 d.]. Prieiga per internetą: <http://www.pajurionaujienos.com/index.php?act=exp&sid=5757>.
 4. VITKAUSKIENĖ, Vitalija. Nuo uošvių sodybos iki šiuolaikinės įmonės. Pajūrio naujienos, 2004, sausio 23, p. 3.
 5. VITKAUSKIENĖ, Vitalija. Šiltam langui ir medžio granulėms pirkėjų netrūksta. Pajūrio naujienos, 2011, gruodžio 6, p. 5.
 6. VITKAUSKIENĖ, Vitalija. Valstybė verslininkui – kaip piktoji pamotė. Pajūrio naujienos, 2006, kovo 24, p. 1–3.
 7. VITKAUSKIENĖ, Vitalija. Varkojų skandinaviškas langas dar šiltesnis [interaktyvus]. Iš Pajūrio naujienos, 2017, gegužės 19 [žiūrėta 2018 m. gegužės 8 d.]. Prieiga per internetą: <http://www.pajurionaujienos.com/index.php?act=exp&sid=15610>.
 • Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
 • Kodas 190287259.
 • Duomenys kaupiami ir saugomi
 • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai