Temos

Atnaujinta 2018-12-10

Kretingos r. Salantų meno mokykla

Vizija. Mokykla – kultūros centras, joje visiems – ir vaikams, ir darbuotojams – garantuotos saugios darbo ir tobulėjimo sąlygos, o veikla grindžiama pasirinkimo laisve, pamažu ugdant atsakomybės jausmą, pedagoginė sąveika vyksta bendradarbiavimo principu, o mokyklos bendruomenė – moderni, laiduojanti tautos, krašto ir vietos kultūros tradicijų tęstinumą, išsaugojimą, šios kultūros atvirumą ir dialogiškumą.

Misija. Asmens saviraiškos ugdymo įstaiga, kurioje kryptingai formuojama besimokančiųjų kultūra, gyvenimo motyvacija, elgesio kultūra. Mokykla – šeimai ir bendruomenei atviras švietimo ir kultūros židinys.

Salantų meno mokykla – vietinis kultūros sklaidos židinys. Salantų meno mokykloje vaikai mokomi chorinio dainavimo, dailės, fortepijono, kanklių, akordeono, pučiamųjų instrumentų specialybių. Mokyklos auklėtiniai noriai dalyvauja konkursuose, festivaliuose, yra daugelio renginių dalyviai ir nugalėtojai. Mokyklos pedagogai yra pasirengę dirbti ne tik su vaikais, bet ir su suaugusiais žmonėmis. Nuolat užmezgami ryšiai su kitomis mokymo įstaigomis, muzikantais, kompozitoriais, dėstytojais ir kt.

1989 m. Kretingos rajono Liaudies deputatų tarybos vykdomojo komiteto sprendimu, Salantuose įsteigtas Kretingos vaikų muzikos ir dailės mokyklos filialas. Filialo steigimą Salantų vidurinės mokyklos patalpose inicijavo Kretingos vaikų muzikos ir dailės mokyklos direktorius B. Anužis, Salantų vidurinės mokyklos direktorius V. Butkus, Salantų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas R. Jonauskas. Muzikos pradėjo mokytis 33 mokiniai, o 1990 m. buvo atidarytas dailės skyrius.

1993 m. gegužės 6 d. Kretingos r. valdybos sprendimu, Kretingos vaikų muzikos ir dailės mokyklos Salantų filialo pagrindu įkurta savarankiška Kretingos rajono Salantų meno mokykla. Pirmosios meno mokykloje dėstomos specialybės buvo kanklių, fortepijono, akordeono ir smuiko. Vėliau įkurta pučiamųjų specialybė. 1994 m. pradedama mokyti chorinio dainavimo. Tais pačiais metais mokykla išsikėlė į buvusį miesto vykdomojo komiteto pastatą Turgaus aikštėje. 1996 m. įkuriama estradinio dainavimo specialybė. 1998 m. mokykloje veikė chorinio dainavimo, akordeono, kanklių, pučiamųjų instrumentų ir pianistų klasės.

Vadovai: Vaidutis Butkus (1989–1993 m.), Petras Pučkorius (1993–1997m.), Danutė Pučkorienė (1997–2002 m.), Silvija Piluckienė (nuo 2002 m.).

Birutė Naujokaitienė; ir Jurgita Bružienė, 2013

LITERATŪRA IR ŠALTINIAI:

 1. Kretingos rajono Salantų meno mokykla [interaktyvus]. Salantai: Kretingos rajono Salantų meno mokykla, 2010 [žiūrėta 2013 m. gruodžio 4 d.]. Prieiga per internetą: <http://www.smeno.kretinga.lm.lt/index.php>.
 2. Kretingos rajono Salantų meno mokyklos veiklos aprašas. Iš Kretingos rajono Salantų meno mokykla: Veikla: Planavimo dokumentai [interaktyvus]. Salantai: Kretingos rajono Salantų meno mokykla, 2010 [žiūrėta 2010 m. liepos 7 d.]. Prieiga per internetą: <http://www.smeno.kretinga.lm.lt/images/stories/dokumentai/Mokyklos_veiklos_apraas.doc>.
 3. DRUNGILIENĖ, Genė. Mokykla rengia meno mylėtojus. Pajūrio naujienos, 2003, birželio 13, priedas „Smiltys“, p. 2.
 4. KUKLYS, Algis. Meno mokykloje – laureatai ir diplomatai. Švyturys, 1999, birželio 12, p. 5.
 5. KUKLYS, Algis. Muzika yra muzika. Švyturys, 1998, sausio 6, p. 3.
 6. PAULIKAITĖ, Genovaitė. Salantų meno mokyklai – jau penkeri. Pajūrio naujienos, 1998, birželio 2 d., p. 2.
 7. POCIUTĖ, Audronė. Salantuose ugdoma nauja muzikantų karta. Klaipėda, priedas „Vakarai“, 2000, rugpjūčio 19, p. 7.
 • Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
 • Kodas 190287259.
 • Duomenys kaupiami ir saugomi
 • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai