Temos

Apie enciklopediją

Kretinga – viena seniausių Lietuvos pajūrio vietovių, turinti turtingą ir savitą istoriją, kurią kūrė paprasti šio regiono gyventojai ir garsios mūsų krašto ir valstybės asmenybės. Kretingos rajonas unikalus sakraliniu, architektūriniu paveldu, etnokultūrinėmis tradicijomis, savita gamta ir jos paminklais, garsus žymiais žmonėmis.

Leidinių, atspindinčių Kretingos krašto istoriją, tradicijas, kultūros paveldo savitumą ir kt. sritis, nėra daug. 2009 m. pasirodė vertinga archeologo, Kretingos muziejaus istoriko Juliaus Kanarsko studija „Kretinga. Praeities skraistę praskleidus“, kurioje autorius apžvelgia Kretingos praeitį nuo giliausios senovės iki 2008 m., remdamasis archyvuose ir rankraštynuose sukaupta medžiaga, mokslinių ir kraštotyros tyrimų rezultatais, statistikos duomenimis ir spaudos publikacijomis.

Kretingos krašto enciklopedija

Nuo 2010 m. kuriama „Kretingos krašto enciklopedija“. Tai pirmasis elektroninis leidinys apie visą Kretingos rajoną nuo seniausių laikų iki dabar. Enciklopedija laisvai prieinama visiems,  yra populiariai parašyta, gausiai iliustruota. Joje pateikiama susisteminta informacija turėtų būti naudinga ne tik kretingiškiams, bet ir visos Lietuvos žmonėms, išeiviams, besidomintiems Kretingos krašto istorija, kultūra, gamta, nusipelniusių žmonių gyvenimais ir kt.

Enciklopedijos turinį sudaro straipsnių rinkinys, iliustruotas nuotraukomis ir/ar video medžiaga, kuris pagal tematiką suskirstytas į 10 pagrindinių kategorijų (temų): gamta, geografija, kultūra, religija, švietimas, sportas, sveikata, visuomenė, verslas ir istorija.

Vietovardžiai, asmenvardžiai, terminai susieti aktyviomis nuorodomis į minimų objektų detalesnį aprašymą (straipsnius) ar vaizdus (nuotraukas, vaizdo įrašus). Straipsnio gale nurodoma autorystė bei literatūros ir šaltinių sąrašas. Enciklopedijoje pateikiamas tekstuose naudojamų sutrumpinimų žodynas, atsakingų asmenų kontaktinė informacija, enciklopedijos turinys (svetainės žemėlapis), rodyklė, mediateka (vaizdo įrašų ir nuotraukų galerijos), dokumentų (straipsnių, nuotraukų ir vaizdo įrašų) paieška svetainėje pagal reikšminį žodį.

Nuotraukos, žemėlapiai, schemos galerijose yra panaudoti iš literatūros ir šaltinių sąrašų, nurodytų straipsniuose. Dalis nuotraukų/vaizdo įrašų yra elektroninės enciklopedijos kūrimo projekte dalyvaujančių autorių, bei iš Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos kraštotyros fondo.

Elektroninio leidinio „Kretingos krašto enciklopedija“ sukūrimą rėmė Kretingos rajono savivaldybė, projekto rengėja ir įgyvendintoja – Kretingos rajono savivaldybės M.  Valančiaus viešoji biblioteka.

Leidinio kūrėjai tikisi, jog internete paskelbta kraštotyros medžiaga bus įdomi visiems, besidomintiems Kretingos krašto istorija, – padės įgyti daugiau žinių bei suteiks aktualios informacijos, atskleis Kretingos rajono savitumą ir taps naudinga informacine-pažintine priemone turistams bei svečiams.

Enciklopedijos rengėjai

Atnaujinta 2023-09-19

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
  • Kodas 190287259.
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai