Temos

Atnaujinta 2018-12-10

Labdaros ir paramos fondas „Jaunimo sodyba“

„Jaunimo sodyba“ įkurta 2000 m. birželio 1 d. Įkūrėjas – Saleziečių kunigas misionierius Hermanas Šulcas.

Misija: remti, globoti ir dvasiškai ugdyti mažiau galimybių turinčių šeimų vaikus ir jaunimą. Jaunimo Sodyba įkurta kaip darbo, poilsio ir aktyvių dorovinių vertybių vieta jaunimui ir vaikams iš skurdžių šeimų ir kaip vieta bendrauti ir bendradarbiauti jaunuoliams iš įvairių socialinių terpių. Jaunuoliams, kurie dalintųsi tarpusavyje gerąja patirtimi, išmoktų reikalingų gyvenime dalykų, tokių kaip bendravimas, lyderiavimas, organizavimas, supratimas, mandagumas, atsakingumas, tolerancija.

Jaunimo sodyba įkurta lietuvių-vokiečių kilmės kunigo H. Šulco senelių žemėje Kretingos r. Karo metu H. Šulco šeima priverstinai emigravo į Vokietiją, neteko tėvo. Berniuką auklėjo vienuoliai saleziečiai. Tapęs kunigu H. Šulcas dirbo vaikų dvasiniu ugdytoju, iki šiol vykdo misijas Ruandoje (Afrika). Jaunimo sodyba Lietuvoje įkurta kaip analogas Jaunimo sodybai Ruandoje (1978), kur po 1994 m. vykusio pilietinio karo liko daug našlaičių ir didelių socialinių problemų. Kunigas, pats kadaise buvęs išdykęs paauglys, labai gerai supranta jaunimą, kuriam reikia terpės mąstyti, veikti ir kurti.

Veikla: savaitgalių stovyklos jaunimui ir vaikams iš socialiai remtinų, socialinės rizikos šeimų, darbas su savanoriais, vasaros stovyklų organizavimas, dalyvavimas socialiniuose ir tarptautiniuose projektuose, projektų rengimas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos.

Jaunimo sodyba dirba su vaikais iš socialiai remtinų šeimų mokslo metų savaitgaliais ir atostogų metu. Globojami vaikai nakvoja dviaukščiame name, vasarą – rąstiniuose nameliuose. Teritorijoje yra stadionas, laužavietė, lauko židinys, pavėsinė renginiams, lauko virtuvė ir kitos veiklai reikalingos struktūros. Ugdymo tikslams turi ūkį – augina ponius, arklius, ožkas, naminius paukščius, daržoves. Su globojamais vaikais užsiėmimus rengia 14–34 metų savanoriai, studijuojantys režisūrą, teologiją, teatrą, muziką, renginių organizavimą, propaguojantys skautų veiklą.

Aktyvios veiklos metu ugdomas vaikų kūrybingumas, saviraiška, iniciatyvumas, lavinami darbiniai ir socialiniai įgūdžiai. Sodyboje vaikai švenčia visas nacionalines ir religines šventes, laikosi papročių, susipažįsta su tautiniu paveldu.

Kunigas H. Šulcas dažnai atvyksta į Lietuvą su būreliu juodaodžių iš Ruandos. Ruandiečiai turi galimybę susipažinti su kita kultūra, gamtovaizdžiu. Kėkštų sodyboje globojami socialiai remtini vaikai greitai susibičiuliauja su svečiais. Kunigui grįžus iš misijos, Jaunimo sodyboje visada aukojamos šv. Mišios. Jaunimo sodyboje lankosi žmonės iš kitų šalių: Italijos, Vokietijos, Brazilijos, Turkijos, Latvijos, JAV, Australijos. Įvairios dvasinės ir jaunimo organizacijos čia rengia ir įgyvendina savo projektus.

Jaunimo sodybos globotiniais gali būti tik mažiau galimybių turinčių šeimų vaikai ir jaunuoliai.

Savanoriai visada laukiami, kad:

 • būtų aktyvios jaunimo veiklos, vykstančios Lietuvoje ir užsienyje laidininkai;
 • padirbėtų Jaunimo sodybos ūkyje;
 • kūrybiniam darbui su socialiai remtinais vaikais savaitgalių metu;
 • darbui su socialiai remtinais vaikais vasaros stovyklose.

Laukiami savanoriai, turintys gražių ir įkvepiančių idėjų jaunimo aktyvumui skatinti, norintys dalintis su socialiai remtinais jaunuoliais gyvenimo išmintimi.

Jolanta Klietkutė, 2012

LITERATŪRA IR ŠALTINIAI:

 1. DRUNGILAITĖ, Edita. Re: Kretingos_krašto_enciklopedijai [interaktyvus]. Pranešimas Jolantai KLIETKUTEI. 2012 m. sausio 12 d. [žiūrėta 2012 m. sausio 12 d.]. Asmeninis pranešimas.
 2. G. B. Nugalėjęs blogį gerumu. Iš XXI amžius [interaktyvus]. 2009, nr. 75, spalio 23 d. [žiūrėta 2011 m. vasario 4 d.]. Prieiga per internetą: <http://www.xxiamzius.lt/numeriai/2009/10/23/laikzmon_01.html>.
 3. Jaunimo sodyba. Iš Labdaros ir paramos fondas „Jaunimo sodyba“ [interaktyvus]. Kėkštai: Labdaros ir paramos fondas „Jaunimo sodyba”, [2010] [žiūrėta 2011 m. vasario 4 d.]. Prieiga per internetą: <http://www.jaunimosodyba.lt/lt/jaunimo-sodyba>.
 4. ŠEŠKEVIČIENĖ, Irena. Kėkštų jaunimo sodyboje – naujas vadovas. Iš Pajūrio naujienos, 2007, spalio 12 d. [žiūrėta 2011 m. vasario 4 d.]. Prieiga per internetą: <http://www.pajurionaujienos.com/?sid=1776&act=exp>.
 5. ŠEŠKEVIČIENĖ, Irena. Misionierius savo tėviškę pavertė Jaunimo sodyba. Iš Pajūrio naujienos, 2010, birželio 29 d. [žiūrėta 2011 m. vasario 4 d.]. Prieiga per internetą: <http://www.pajurionaujienos.com/index.php?act=exp&sid=5421>.
 • Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
 • Kodas 190287259.
 • Duomenys kaupiami ir saugomi
 • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai