Temos

Atnaujinta 2020-11-05

VšĮ Salantų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė

Kretingos rajone veikia dvi slaugos ligoninės. Tai – Salantų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė bei Kartenos katalikiškoji palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė.

Slaugos paslaugų, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, poreikis didėja, nes mūsų visuomenė sensta, o vaikai, kurie galėtų prižiūrėti senus tėvus, dirba arba išvyksta svetur ir negali savo artimųjų slaugyti namuose. Slaugos paslaugos teikiamos ne tik Kretingos ligoninėje, bet ir Kartenos bei Salantų slaugos ligoninėse.

Salantų ligoninėje nuolat būna apie trys dešimtys ligonių. Tai – senyvo amžiaus žmonės, kurių daugumai tenkinti savo kasdienius poreikius be slaugytojų pagalbos sunku ar visai neįmanoma. Ligoninės kineziterapeutė padeda ligoniams atstatyti judėjimo funkcijas, veda specialius pratimus klasėje, kurioje netrūksta specialių sportinių įrankių, kitų priemonių. Pacientai daugiausia yra neįgalūs žmonės.

2020 m., nepaisant sunkių sąlygų dėl koronaviruso pandemijos Salantų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje buvo užimtos kone visos lovos – 30 slaugomų pacientų.

Parengė Rita Vaitkienė, 2020

LITERATŪRA IR ŠALTINIAI:

 1. „P. n.“ informacija. Kartenos slaugos ligoninė – vis dar be vyriausiojo gydytojo. Pajūrio naujienos, 2019, balandžio 4, p. 4.
 2. JUŠKEVIČIUS, Andrius. Kartenos slaugos ligoninės gydytojos – ir prie ligonių, ir už direktorių. Švyturys, 2019 lapkričio 15, p. 6–7.
 3. RAPALIS, Aurimas. Pradėti Salantų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės atnaujinimo darbai. Pajūrio naujienos, 2013, rugsėjo 17, p. 5.
 4. ŠEŠKEVIČIENĖ, Irena. Senstant visuomenei, daugėja slaugomų ligonių. Pajūrio naujienos, 2017, rugpjūčio 4, priedas „Sveikata“, p. 9, 12.
 5. ŠEŠKEVIČIENĖ, Irena. Seni ir pasiligoję nėra „nurašyti“. Pajūrio naujienos, 2016, liepos 8, priedas „Sveikata“, p. 9.
 6. ŠEŠKEVIČIENĖ, Irena. Slaugos ligoninėse rūpinamasi sunkiais ligoniais. Pajūrio naujienos, 2020, balandžio 3, priedas „Sveikata“, p. 8.
 7. ŠEŠKEVIČIENĖ, Irena. Kartenos ligoninė – rajono politikų rankose. Pajūrio naujienos, 2012, sausio 17, p. 1, 4.
 8. ŠEŠKEVIČIENĖ, Irena. Vokietijos maltiečių padėka karteniškėms. Pajūrio naujienos, 2013, balandžio 12, p. 5.
 • Savivaldybės biudžetinė įstaiga.
 • Kodas 190287259.
 • Duomenys kaupiami ir saugomi
 • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai